معامله گری رمز ارز چیست؟

یکی از مزایای معامله گری رمز ارز این است، بدون اینکه خودتان کوین‌ ها را ماین کنید می‌توانید در معامله آن شرکت کنید – روندی که نیازمند زمان، انرژی، دانش فنی و قدرت محاسباتی زیادی است.

معامله‌گری (trading) رمز ارز چیست؟

این نوع معامله شامل تبدیل یک رمز ارز به رمز ارز دیگر، خرید و فروش کوین‌ها و تبدیل ارز رایج به رمز ارز است.

این معامله‌گری، شباهت‌هایی به تبدیل ارز خارجی دارد (فارکس)، جایی که ارزهای رایج سراسر جهان ۲۴ ساعت روز معامله می‌شوند.

تعداد رمز ارزها در سال‌های اخیر بسیار افزایش یافته است- و برآوردها چنین تخمین می‌زنند که هم اکنون بیش از ۱۵۰۰ رمز ارز وجود دارد.

بسیاری از این کوین ها تنها با استفاده از یک رمز ارز اصلی دیگر مانند بیت‌ کوین یا اتریوم بدست می‌آیند. به همین دلیل، اگر مایل به شرکت در ارائه کوین اولیه (ICOs) هستید، یا از خدمات شرکت بلاک چین استفاده کنید، به احتمال زیاد باید معاملات را انجام دهید.

یکی از مزایای معامله گری رمز ارز این است، بدون اینکه خودتان کوین‌ ها را ماین کنید می‌توانید در معامله آن شرکت کنید – روندی که نیازمند زمان، انرژی، دانش فنی و قدرت محاسباتی زیادی است.

خب! پس چگونه رمز ارز خریداری کنم؟

معمولا ازروشی که معروف به تبادل رمز ارز (Crypto exchange) است، استفاده خواهید کرد.

مبادلات رمز ارز عموما به دو دسته تقسیم می‌شوند: متمرکز و غیر متمرکز.

و همچنین خریداری رمز ارز با استفاده از ارز رایج، یک مبادله متمرکز جایی است که شما می‌توانید سرمایه را ذخیره کرده و بیت کوین را به سایر کوین‌ها و توکن‌ها تبدیل کنید. نمونه‌هایی از کوین‌ها عبارتند از  Coinbase، Kraken و Binance. اگر چه ریسک کمتری برای ناپدید شدن سرمایه شما در صورت فراموش کردن رمز عبور یا کلید خصوصی وجود دارد، مهم است که با ارائه دهندگان معتبری که استانداردهای امنیتی بالا دارند، کار کنید. به همین دلیل، مواردی وجود دارد که میلیون‌ها دلار با عملیات‌های هک شبانه از این مبادلات ناپدید شده است.

روی دیگر سکه، مبادلات غیر متمرکز (DEX) واسطه را حذف می‌کند – یعنی معامله بصورت اتوماتیک و نظیر به نظیر انجام می‌شود. آنها عبارتند از IDEX، Waves، Bitshares، و OasisDEX. بر خلاف همتایان متمرکز‌شان، در اینجا بیشتر بر حفظ حریم خصوصی تاکید می‌شود، به شما این امکان را می‌دهد که اقدامات بیشتری برای محافظت از هویت خود انجام دهید. “محیط بی اعتماد” در این سیستم عامل‌ها توسط قراردادهای هوشمندانه هدایت می‌شود. اگرچه شما ۱۰۰ درصد کنترل نقدینگی خود را از طریق کیف پول شخصی خودتان در دست دارید، از دست دادن کلید خصوصی‌تان ممکن است سرمایه شما را غیرقابل برگشت کند.

پس بهترین مکان برای ذخیره رمز ارز من کجاست؟

بستگی به اولویت‌های شما دارد.

به اصطلاح “hot wallets” دسترسی به رمز ارز شما را آسان می‌کنند – به شما این امکان را می‌دهند که تبادل سرمایه و معاملات را سریع و راحت انجام دهید. بسیاری از ارائه دهندگان در حال حاضر اپ‌هایی برای تلفن همراه ارائه می‌دهند، بنابراین می‌توان این کار را در حال حرکت هم انجام داد. همزمان، “cold wallets ” به صورت آفلاین کار ذخیره را انجام می‌دهند – معمولا روی کارت‌های USB – حتی برای افرادی که کلیدهای خصوصی خود را روی کاغذ می‌نویسند. اگر به دنبال ذخیره رمز ارز برای روز مبادا هستید، گزینه دوم برای شما مناسب است.

مورد دیگری که باید به خاطر داشته باشید، چیزی است که می‌خواهید در کیف پول رمز ارز خود ذخیره کنید. اگر علاقه مند به معامله گری هستید، نکته جالب این است که می‌توانید چندین رمزارز را به یکباره بدست آورید. برخی کیف پول‌ها تنها برای پشتیبانی از یک کوین طراحی شده اند، در حالی که انواع دیگر آن از ده‌ها کوین پشتیبانی می‌کنند.

هنگام خرید کوین‌ها بیاد به دنبال چه باشم؟

با صدها گزینه موجود برای انتخاب، هر یک با ارزش و هدف متفاوت، ارزش دارد که خودتان روی آنها تحقیق کنید.

فقط چند رمز ارز – مانند Bitcoin و Ethereum – سطوح اصلی محبوبیت را به دست آورده‌اند. با این حال، حتی رمز ارزهای معتبر هم می‌توانند قربانی نوسانات شدید قیمت‌ها شوند. پیش بینی اینکه چقدر قیمت‌ها تحت تاثیر کوین‌های جدید تغییر می‌کند، دشوار است چراکه اطلاعات تاریخی کمی برای تجزیه و تحلیل این موضوع وجود دارد. پشتیبانی از یک ارز جدید می‌تواند بسیار سودآور باشد، اما به همان اندازه، اگر ندانید که چه کاری انجام می‌دهید، ممکن است اشتباه بزرگی مرتکب شوید.

به روز بودن با اخبار Cointelegraph، جستجوی نرخ‌های مستقل در ICOs و جمع آوری اطلاعات درباره سابقه یک کوین تا جایی که می‌توانید، گام‌های ضروری است که قبل از تصمیم به سرمایه گذاری باید مورد توجه قرار دهید. پس از خرید، هر گونه تغییر در قیمت را به دقت ارزیابی کنید – و محدودیت‌های بالاتر و بیشتر را زمانی که می‌خواهید رمز ارز خود را به فروش برسانید،در نظر بگیرید، میزان زیان را در صورت وقوع یک پیش‌آمد کاهش داده و از سود خود پس از افزایش قیمت‌ها حفاظت کنید.

هر گونه اشتباهی که به عنوان یک مبتدی باید از آن اجتناب کنم؟

از گذاشتن تمام تخم مرغ‌های خود در یک سبد اجتناب کنید.

درست مانند سرمایه گذاری سنتی،داشتن یک نمونه متنوع و منتشر کردن ریسک ارزش دارد. به این ترتیب، اگر یک رمز ارز عملکرد فاجعه آمیزی داشته باشد، این نمی‌تواند تاثیر فاجعه باری بر ارزش کلی دارایی‌های شما داشته باشد.

نکته دیگر این است که سعی کنید ،تعیین کنید که چرا ارزش یک رمز ارز خاص قبل از سرمایه گذاری افزایش یا کاهش می‌یابد. خرید یک کوین که در حالت رکود قرار دارد و منتظر افزایش ارزش دوباره است، ممکن است هوشمندانه به نظر برسد، اما تضمینی جود ندارد که به عقب برگردد. رسیدن به سود با پشتیبانی از ارزی که ارزشش افزایش یافته است نیز ممکن است وسوسه انگیز باشد اما همیشه خطر تغییرات ناگهانی وجود دارد که پس از آن قیمت سقوط می‌کند. قبل از خرید از  “دلیل” آن آگاه باشید.

در نهایت، همیشه چک، چک دوبار و بررسی سه گانه در حالی که تجارت – یک نکته ساده که حتی دارندگان رمزنگاری چاشنی را فراموش کرده ام. هنگام تنظیم سفارشات خرید یا فروش، مطمئن شوید که اعداد خود را اضافه می کنید، حتی اگر کوچکترین عواقب اشتباه را می بینید، چشم خود را از دست می دهید

animiner

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها

*
*